KNYGA BE PAVADINIMO | ARTIMIEMS, ALMA LITTERA

Tyla žudo Lietuvą. Kol vis dar esame savižudybių reitingo viršūnėje, o šalies mastu nekuriame vieningos savižudybių prevenecijos programos, turime rasti būdus, kaip padėti žmonėms jaustis kitaip. Tyrimai rodo, kad savižudybės tikimybė smarkiai išauga, jei ji įvyksta artimoje aplinkoje. Todėl labai svarbu šenkėtis su visais, kuriuos palietė artimojo, draugo ar net pažįstamo netektis. Todėl kartu su savipagalbos grupe ARTIMIEMS ir didžiausiu leidėju Lietuvoje „Alma Littera“ išleidome knygą be pavadinimo. 

Tai knyga pasakojanti apie 18 žmonių patyrusių savižudybę artimoje aplinkoje. Jie dalijasi savo mintimis, išgyvenimais ir susitaikymu. Psichologų tvirtina, kad ne tik kalbėti, bet ir skaityti tokias istorijas padeda: jos padeda suprasti savo jausmus ir išgyvenimus, bei paskatina kreiptis pagalbos.

Negana to, sukūrėme ir knygos versiją, kur istorijas skaityti galima tik tuomet, kai knyga plėšoma. Tik atplėšus puslapius atsiveria žmonės ir jų istorijos. Taip, kaip ir po savižudybės, knyga lieka „randuota“.